Купівля апартаментів у готелях є поширеною практикою за кордоном, рідше – в Україні. Її сценарій простий: інвестор купує номер в апарт-готелі, керівна компанія займається здачею його в оренду і вони ділять дохід між собою обраною з двох систем. Перший варіант – вкладник одержує фіксований дохід, про який він домовляється з оператором об’єкта. У цьому випадку кількість прибутку не залежить від заповнюваності номера. Другий – вкладник одержує дохід за плаваючою ставкою. У такому випадку прибутковість номера може бути вище, проте завжди є ризик незатребуваності.

Вигоди інвестування в номери готелів

У багатьох країнах культура апарт-готелів поширена вже давно. Однак першим, хто розробив концепцію цієї ідеї, був Джек Де Боєр. Дебютний об’єкт він відкрив у 1975 році в США (Канзас, Вічіта).

Однак особливої популярності у США цей формат зазнав у 1980-1990-і роки. Це сталося завдяки Дональду Трампу й готельній мережі Marriott International. На сьогодні інвестування в цей вид нерухомість стає все більш поширеним у всьому світі. Досі рушійною силою цього напряму вважається Trump Organisation – сімейна компанія Дональда Трампа. Так, у США, у Панама-Сіті, відкрився ще один його комплекс – Trump Ocean Club International Hotel & Tower, вартість якого становить $270 мільйонів. 

У Дубаї (ОАЕ), наприклад, тренд на інвестування в готельні апартаменти з'явився приблизно 8 років тому. У порівнянні з традиційними готелями, вони пропонують більш вигідні середньострокові та довгострокові договори і сприяють диверсифікації пропозиції та залученню іншої категорії гостей. До того ж, вони менш схильні до сезонного коливання попиту.

Ризики інвестування в готельні номери

Отже купити номер у готелі може виявитися вигідною інвестицією. Однак і в цій ідеї є свої підводні камені, про які треба знати вкладнику.

В Україні тренд інвестування в апарт-готелі тільки починає зароджуватися, однак серед представників таких об'єктів на українському ринку можна виділити S1 Terminal (Київ), Lev City Hotel (Львів), Maristella Marine Residence (Одеса), Polyana Residence тощо.

Якщо хочете бути в курсі новин готельного ринку, підписуйтесь на наш блог.